Hungarian United Duelists Academy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Kezdőlaphttp://unitedhuKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Statistics
Összesen 236 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Mihi

Jelenleg összesen 14453 hozzászólás olvasható. in 609 subjects
Legutóbbi témák
» Társalgó
Szappanoperák I_icon_minitimeSzer. Ápr. 12, 2023 10:15 pm by Breaker

» A nap zenéje
Szappanoperák I_icon_minitimeKedd Jan. 26, 2016 8:09 pm by Nheil

» Windows 7 Ultimate 64 Bit Sp1 Key Finder Torrents
Szappanoperák I_icon_minitimeKedd Jan. 26, 2016 8:08 pm by Nheil

» Mese mondóka újratöltve
Szappanoperák I_icon_minitimeVas. Nov. 02, 2014 8:52 pm by Nheil

» A zelső HS verseny!
Szappanoperák I_icon_minitimeKedd Okt. 07, 2014 7:28 pm by Istipisti

» Verseny szervezési szabályok!
Szappanoperák I_icon_minitimeHétf. Okt. 06, 2014 11:39 pm by Istipisti

» 2014. Okt 1. tiltó
Szappanoperák I_icon_minitimeSzer. Okt. 01, 2014 11:22 pm by Istipisti

» Ki is játszik valójában? azaz: Képek a júzerekről
Szappanoperák I_icon_minitimePént. Május 09, 2014 11:58 pm by NAKA

» Zene játék
Szappanoperák I_icon_minitimeVas. Május 04, 2014 2:54 pm by Makk

» HUDA film klub
Szappanoperák I_icon_minitimeHétf. Ápr. 28, 2014 1:47 pm by Tarantila

» Választás 2014
Szappanoperák I_icon_minitimeHétf. Ápr. 28, 2014 1:39 pm by Tarantila

» A nap kártyája
Szappanoperák I_icon_minitimeSzer. Ápr. 16, 2014 9:02 am by Makk

» OCG Banlist 2014 április
Szappanoperák I_icon_minitimeHétf. Márc. 24, 2014 1:14 am by NAKA

» Isti normál versenye
Szappanoperák I_icon_minitimeHétf. Márc. 17, 2014 3:15 pm by Istipisti

» Káosz verseny
Szappanoperák I_icon_minitimeVas. Feb. 23, 2014 11:25 am by Nheil

Top posters
Nheil
Szappanoperák I_vote_lcapSzappanoperák I_voting_barSzappanoperák I_vote_rcap 
Tarantila
Szappanoperák I_vote_lcapSzappanoperák I_voting_barSzappanoperák I_vote_rcap 
Istipisti
Szappanoperák I_vote_lcapSzappanoperák I_voting_barSzappanoperák I_vote_rcap 
Set
Szappanoperák I_vote_lcapSzappanoperák I_voting_barSzappanoperák I_vote_rcap 
R3dNeX
Szappanoperák I_vote_lcapSzappanoperák I_voting_barSzappanoperák I_vote_rcap 
NAKA
Szappanoperák I_vote_lcapSzappanoperák I_voting_barSzappanoperák I_vote_rcap 
Makk
Szappanoperák I_vote_lcapSzappanoperák I_voting_barSzappanoperák I_vote_rcap 
Ragnaros
Szappanoperák I_vote_lcapSzappanoperák I_voting_barSzappanoperák I_vote_rcap 
Cslk
Szappanoperák I_vote_lcapSzappanoperák I_voting_barSzappanoperák I_vote_rcap 
Toki
Szappanoperák I_vote_lcapSzappanoperák I_voting_barSzappanoperák I_vote_rcap 
Poll
Legyen-e normális verseny?
Igen TCG!
Szappanoperák I_vote_lcap50%Szappanoperák I_vote_rcap
 50% [ 5 ]
Igen OCG!
Szappanoperák I_vote_lcap30%Szappanoperák I_vote_rcap
 30% [ 3 ]
Nem mert homokos vagyok!
Szappanoperák I_vote_lcap10%Szappanoperák I_vote_rcap
 10% [ 1 ]
Karalábé!
Szappanoperák I_vote_lcap10%Szappanoperák I_vote_rcap
 10% [ 1 ]
Összes szavazat : 10

 

 Szappanoperák

Go down 
4 posters
SzerzőÜzenet
Tarantila
Admin
Admin
Tarantila


Posts : 1544
Join date : 2009. Dec. 26.
Age : 35
Location : Budapest

Tapasztalati pont
Credits: 75
Győzelmi mutató: 11-5

Szappanoperák Empty
TémanyitásTárgy: Szappanoperák   Szappanoperák I_icon_minitimeHétf. Aug. 09, 2010 8:41 pm

Hellosztok gondoltam nyitok egy topicot ennek a dolognak mert bevallom, már marhára zavarnak a kavarások a közösségen belül, mindenki szid mindenkit, és már nem poénból (vagy azért mert alapból nem annak szánta, vagy mert az alap poént a célzott már az elejétől félre értette.)

Szerintem ez egy hülye játék, és ez egy hülye fórum ami egy mini közösséget alkot, tudom mostanság nem vagyok aktív, de ez nem ok arra, hogy szétbomoljon mindenki, hiszen azért van ennyi admin, modi meg "haver" itt, hogy összetartsuk egymást.

Jelenleg a Standard a következő mindenki szalad hozzám rinyálva, hogy ez meg az, ezt meg azt tette, és az óvó néni elvette a macimat. Srácok próbáljunk meg plz egy közösséget alkotni, mert ez lenne a cél nem a széthúzás, szarkeverés, duzzogás (nem szólok hozzád, mert elvetted a kisautóm) meg hasonló debil dolgok egy játék közül...

Örülnék ha mindenki megpróbálni normálisan viselkedni és nem a rosszat látni mindenben, az szólhat bele bármibe is aki tesz érte valamit, aki pedig csak pusztítani tud, az maradjon kussba. Nincs értelme annak, hogy valaki dolgozik egy célért és ezt megpróbáljuk ócsárolni, fizkázni, lehúzni SZEMÉLYES érzelmek miatt.

Kérném azokat is akik eddig nem vettek részt nagyon a közösségi életben csatlakozzanak be, és hajtsuk egy picit az egészet, mert nagy szükségünk van az összefogásra, és nem nem egymás hátba szúrására.

Köszönöm!



A hozzászólást Tarantila összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Aug. 09, 2010 9:01 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
https://hungarianudacademy.hungarianforum.com
Nheil
Admin
Admin
Nheil


Posts : 2631
Join date : 2010. Mar. 08.
Location : Esztergom

Tapasztalati pont
Credits: 170
Győzelmi mutató: 8-14

Szappanoperák Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szappanoperák   Szappanoperák I_icon_minitimeHétf. Aug. 09, 2010 8:48 pm

Ja ezzel én maximálisan egyetértek, elég szánalmas az emberek háta mögött ügyködni.

Vegyétek tudomásul hogy Tara mostanában tényleg nagyon elfoglalt és pláne nicns ideje ilyenekkel foglalkozni. Itt van bőven staff member elég, azért vagyunk hogy segítsünk, mindenki baját meghallgatjuk. Ha meg valemilyünkkel van gond, akkor mási kstaff membert keressétek meg, mindetn meg leheto ldani :-).
Vissza az elejére Go down
Toki

Toki


Posts : 598
Join date : 2010. Mar. 28.
Age : 31
Location : Central Europe

Szappanoperák Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szappanoperák   Szappanoperák I_icon_minitimeHétf. Aug. 09, 2010 10:54 pm

Nheil írta:
elég szánalmas az emberek háta mögött ügyködni.

Ha meg valemilyünkkel van gond, akkor mási kstaff membert keressétek meg.

Ebben nekem ellentmondás van, személyes ügyeket face to face kéne rendezni, mit számít az hogy staff-e valaki vagy nem.


On topic:
Én azért elég régóta itt vagyok. Ennek ellenére mivel csak neten fórumozunk, flémelünk viccelődünk vagy épp seriously beszélgetünk esetleg vitázunk, és semmi szorosabb személyes kapcoslat nincs (bár Ventri ezen javított az utóbbi időben), így nem mondhatni hogy ismerlek titeket, az sem, hogy ti engem. Még ennyi idő után sem.
Az egyik legnagyobb gond, hogy sokan (magamat abszolút ide sorolom) nem tudjuk, mi az ami belefér a fun kategóriába és mi az ami már sértő a másik számára. Mielőtt beírunk egy viccnek szánt gondolatot, nem látjuk hogy a másiknak milyen kedve van épp, nem tudjuk, hogy esetleg milyen (szar) napja van. Ebből nem egyszer volt már konfliktus, de erről nemcsak mi magunk tehetünk hanem hogy a kurva hamachi meg az msn az =/= élő beszélgetés.
Mindannyiunknak megvan a saját személyisége. Számos jó tulajdonságot tudnék mondani mindannyiotokról, és brag nélkül biztos nekem is vannak ilyenek. Viszont mindenkinek, i repeat mindenkinek vannak negatív jellemvonásai. Az is tiszta, hogy egyes dolgokra nem ugyanolyan a rálátásunk, hogy alapból eltérnek az elveink. Úgy tapasztaltam (és szentül meg vagyok róla győződve hogy ez igaz), hogy elsősorban Nheil, Szaba és én nehezen bírjuk elviselni, ha ellentmondanak nekünk. Legtöbbször ha valamilyen konfliktushelyzet van, valamelyikünk érintett. Próbáljuk ráerőltetni a többiekre vagy épp a másikra a - néha igazunkat, néha bizony faszságunkat -. Ez közös bad attribute, ami bizonyos időközönként súrlódáshoz vagy komolyabb konfliktushoz vezet egymás közt. Emellett mindhármunknak megvannak a további negatívumaink, Nheil mindenen húzza a száját és nyavalyog, Szaba szélsőséges, néha túl komolyan veszi pl. a játékot ami összetartja a bandát, néha meg elbagatelizál meg elikszdézik komoly dolgokon, én pedig javarészt rosszindulatú, köcsögösködő vagyok. De mondom, senki sem tökéletes, pl. Jocó túlontúl nagyképű és gyerekes, Pendechonak naiv és sokszor félremegy a humora, Cslk az örök közömbös, Pók képes nagyvonalúan kezelni a dolgokat, Sheodon sértődős, PISTI.....Pistiről nem tudok nyilatkozni a jó ízlés határain belül (https://www.youtube.com/watch?v=Rv1anxMz0wM 5:58) stb.
A legkézenfekvőbb megoldás az szerintem, ha elfogadjuk a másikat olyannak, amilyen és ha azt is észleljük, hogy mi sem vagyunk perfectek. Nem kell a másik orra alá dörgölni, hogy ő mennyire *sumpuly* (ide illesszen be mindenki egy tetszőleges jelzőt) Also, észre kell vennünk magunkon kívül a másikat is. (Ennek hiányáért részben megintcsak a kurva netrelationship a felelős, mert valójában a gép előtt télleg egyedül ülünk.). A másiknak is van véleménye, van elve, látásmódja, és ettől ő nem feltétlenül hülye, retard vagy épp seggnyalója a 3.-nak, ha épp azéval egyezik meg. Ahol 1 embernél több van, ott vita is van. A vitákat viszont nem lehet egyénileg feloldani, mint ahogy több ember kell ahhoz, hogy vita legyen, több ember kell ahhoz is hogy az lezáruljon.

Nah sok a duma. Lényeg, hogy tolerancia. A fentiek nagy részét T/1-ben írtam. Nem általánosítás volt, akinek inge, az vegye magára, én mindenképp magamra veszem, de nem véletlenül írtam többes számban és nem egyes számban. Az utóbbi időben több balhéban benne voltam, vagy akár okoztam. Ha valakit sérelem ért, nem azért volt mert ki akartam baszni vele. Indokolatlanul keresztbe tenni másnak nem szokásom. Azonban látom, hogy változtatnom kell nekem is, ha a konstruktivitás a cél, márpedig ez egy jó cél. Igyekszek kevesebben flamelni, köcsögösködni.

Thx a topicért Pók, jó volt 1x ezt leírni, btw your avatar sux.
Vissza az elejére Go down
Cslk

Cslk


Posts : 608
Join date : 2009. Dec. 26.
Age : 14
Location : Debrecen

Szappanoperák Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szappanoperák   Szappanoperák I_icon_minitimeKedd Aug. 10, 2010 9:17 am

Egyetértek Thoci-val, a szar netérintkezés sokat ront a helyzetünkön, max Ventri ami még úgyahogy javított ezen, mivel ott valamelyest hang után össze tudunk hangolódni (jó tudom, szar szójáték, de így van). Ventrin általában többet röhögünk, minthogy egy megsértődött "viszlát"-tal Log out-ot nyomunk, és ez azért van, mert picit személyesebb a kapcsolat. A sima hamás chat-ekkel az a baj, hogy ugyanúgy nem lehet átérezni a másik személyiségét/humorérzékét/reakcióminőségét/tűrésskáláját mint hogyha egy kibaszott 200 km-es fal választana el egymástól és csak papírfecnikre (hamachi chat) tudunk írni. Mert most tudjuk, nem illő fasznak lenni a már ismertetett részletek tudta nélkül, de ha nem hülyülünk egymással soha nem fog egy olyan közösség létrejönni, mint amilyet Tarantila megálmodott.

Namármost. Ennek orvosolása képp, kérek mindenkit, hogy legyünk kicsit fellazultabbak, megértőbbek egymással szemben *netkapcsolatban. Tudom ez nehéz mert tényleg lehet olyan, hogy szerinted sértőt mondanak neked, de gondolj arra, hogy annak a másik embernek halvány lila gőze nincs arról (persze ha van, az teljesen más tészta), hogy az téged nem éppen a legjobban talált el. Ezért kérem a megértést. A másik, a fellazulás azt takarja, hogy ugyanakkor ne féljünk baromkodni a másikkal, max leterel, mert nincs kedve hozzá, mit veszíthetsz...

Ahogy Thoci részletesen leírta, mindenkinek vannak jó, és rossz tulajdonságai, de amikor így ítéled meg az embereket, gondolj arra, hogy neked is vannak ugyanilyen jó, és rossz oldalaid. Ha valamennyire megismersz valakit egy netközösségből, gondolj arra is, hogy az a személy lehet teljesen az ellenkezője az általad ismert embernek. De ez megint csak a net miatt van (hülye USA).

A másik, amiért ez a topic végülis létre lett hozva, hogy ne veszekedjünk nyomi dolgokról, mint children's card game, mert ez hát csak egy játék, és ez csak az internet, amit hajlamosak vagyunk elfelejteni, ezért is szólogatunk be egymásnak, mintha 99%-ig ismernénk őt, és azonosítjuk az itteni tetteit a valós ÉLETBEN használt dolgairól. Pl, én ezért vagyok közömbös, véleményt magának megtartó személy, mert már a net miatt nem egy IRL kapcsolatom is totálisan tönkrement, mert pl MSN-en nem jó szót használtam egy olyan emberre, akivel élveztem az együttlétet (faszom, értsétek jól :@), de mégis azzal, hogy kimondtam dolgokat, szinte megutáltattam vele magamat. Persze mindenkinek vannak személyiségjegyei, amit kúrvára de nem tud eltörölni, ezért is egy közösségnek szüksége van megértésre. Megérteni azt, hogy a másik egy olyan személy, olyan vonásokkal, és nem felhánytorgatni neki a rossz tulajdonságait, hanem max minimálisan ignore-olni, és pozitívan közeledni felé, meg kell találni a közös hangot. Ha ezek után is tud veled fasz lenni, az már más dolog, az a személy nem való a közössegbe mivel a megértés nem egy, hanem kétoldalúnak kell lennie.

Tudom nehéz lesz, mivel most egy ilyen háborús szakasz van itt, szinte egy nap nem telik el flame nélkül a hama chat-en, de kérem, próbáljuk ki ezt a megértés dolgot, és próbáljunk egymáshoz pozitívan viszonyulni, nem a Thoci által fantasztikusan leírt (btw nice avatar) negatív tulajdonságok által, hanem a jókat figyelembe véve. Hogy ellensúlyozzak néhányat felsorolnék, pl.:
Tarantila, akármit mondunk, Pók kúrva jófej, tényleg megértő, sokat dolgozik értünk, mégsem veri a mellét. (akár egy 2. Seto); Nheil tudjuk, sokat nyavajog sokmindenen, kritikus beállítottságú, de mégis vannak jó viccei, és ha elbeszélgetsz vele a vákuumról, megvitathatod, hogy azt a Neo-Spacian-ok, vagy a vakondok uralják-e; Szaba tudjuk, nem egy közösségi ember, a fórumozásai alapján csak egy-két topic-jából vehető ki a jelleme kis darabkái, de viszont ha beszélsz vele akkor rohadt jól el lehet lenni, sok faszságban benne van, és ha cooperative vagy, akkor ki tudtok találni egynéhány olyan dolgot, amin egy hónapon át röhögtök; Thoci, igen, köcsögösködő, beszólóskodó, de ha tudjuk, hogyan beszéljünk vele akkor rájövünk, hogy egy tök jófej emberrel beszélgetünk, aki úgy flame-l minket, hogy tudunk rajta röhögni; Joco igen, gyerekes, de ha társaskedvében van, és félreteszi az irritálásait, akkor lehet vele is röhögni;
még tudnám folytatni a sort, és mindenkihez tudnék egy-egy jó tulajdonságot írni, szóval arra kérnék mindenkit, hogy az ellenségeskedést abszolút félretéve teremtsünk meg magunknak egy olyan fórumközösséget, ahova még unokáink is boldogan járnak fel majd fórumozni.

Kössz Tara a topic-ot, don't listen to Thoci, yo' avatra is awsum.

Vissza az elejére Go down
Tarantila
Admin
Admin
Tarantila


Posts : 1544
Join date : 2009. Dec. 26.
Age : 35
Location : Budapest

Tapasztalati pont
Credits: 75
Győzelmi mutató: 11-5

Szappanoperák Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szappanoperák   Szappanoperák I_icon_minitimeKedd Aug. 10, 2010 1:51 pm

Örülök, hogy sokan hozzá szóltatok a topichoz, néhány megjegyzést tennék a dolgokhoz, és azt hogy ki miért is haragszik a másikra szerintem.

Az egyik fele ennek a harcnak szerintem még BC-ről jött át ez pedig a Nheil, Thoci preszlizs harc. Valljukbe két dudás nem fér meg egy csárdában, de akkor nézzük meg ki is a dudás a csárdában. Van aki az egyik mellé áll, van aki a másik mellé.

Én amikor Thoci BC-n volt, meg itt és az írásait láttam, egy arogáns okoskodó, sznob kölyöknek gondoltam, és bizony nem kedveltem. Nheilel sokáig nagyon jóba voltam, ami sajnos észre vételem szerint elmúlt...

És ez hogyan is történhetett:

A ventrillo kettéosztotta a társaságot, ha megfigyelitek a Ventrisek egy klikket alkotnak most és a hamachisok is. Valljuk be ventrillon kijönnek az igazi egyéniségek, vagy az embereknek a tényleges arcai a hangsúlyból a beszédből stb, ami iszonyatosan hasznos a közösség szempontjából. Thoci sokat nőt a szemembe ventrin keresztül viszont kiderült számomra, hogy nem az a tipikus dudás, mint aki akar lenni, és amilyen ellenfélnek Nheil hiszi. Thoci egy szarkasztikus, néha kétszínű, de tényleg jó fej gyerek.

Nheil aki mindenkinek a szemébe vágja a dolgokat pont az ellentéte sok dologban, de egy közös igen van bennük az, hogy nem hagyják magukat meggyőzni. Főleg akkor nem ha egymással vitatkoznak.
Nheilt én személyesen ismerem, és mér régen elég őszinte volt velem msn-en is így tudtunk jóba lenni hosszú időn át. Csak sajnos az ominózus eset óta nem tud megbízni bennem.
Nheil tipikus dudás, ő az aki nem tűri ha valaki főlé helyezi magát, ha valami nem úgy van hogy ő azt gondolja, és ha nem tetszik neki valami megmondja, hogy szar. Viszont ez közösség szempontjából demoralizáló.

Ha összevetném őket akkor a következő a tendencia, Thoci a társasági ember, aki közösségben mozog, Nheil aki egyedül próbálja legyűrni a többieket.
Thocinál sokszor a teljesítés marad el, és az hogy cselekedjen sok dologban, míg Nheilnél a tolerancia mások irányában.
Hogy is mondjam ez a tipikus amikor Nheil úgy próbál dolgoztatni, hogy kiabál az emberekkel, Thoci pedig aki leül velük beszélgetni. Mind kettő eredményre vezető, csak meg kell találni a helyes taktikát szerintem.

Cslkról nincs mit írnom, hiszen ő olyan msnen, mint ventrillon no komment cool gay Smile

Szaba, nos számomra ő olyan megfoghatatlan volt mint superhun, bizonyos szinten mai napig az (főleg mert még nem láttam képet róla). Ő za akivel msnen bármikor tudok yugiohról beszélgetni, vgy ilyenekről. Viszont vetrillon, ugyan ez megy XD ugyan olyan kocka beszédben, mint írásban, de persze kijönnek a nüanszok nála is mégha nem is egy társasember.

Joco nos igen ő egy megosztott ember, szerintem senki nem jelentheti ki, hogy igen Joco is my best friend, mert valljuk be stílusa miatt sokszor nem szerethető, viszont amikor kell sokat dolgozik a célok elérésében ami nagyon hasznos, és előre mozdító, csak néha azza érzésem 1-et előre 2-őt hátra lép sok esetben.

Pendecho ő az aki nagyon nehezen "nyílt" meg hamachin, rajta érződik, hogy unalmából beszélget velünk, és nem tud bekapcoslódni sokszor a sekélyes yugiohs, vagy kocka témákba, de viszont jó fej srác, és élőben tuti halál jó arc.

Ennyi lenne tőlem, szeretném ha mindenki írna mindenkiről jó tulajdonságot, hogy ne csak a rossz legyen itt Smile
Vissza az elejére Go down
https://hungarianudacademy.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom





Szappanoperák Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szappanoperák   Szappanoperák I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Szappanoperák
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hungarian United Duelists Academy :: Akadémia kezdő :: Off section-
Ugrás: